مواردی که هنگام خریدن پیانو دست دوم باید به آن ها توجه کنید


با مقاله ای مفید پیرامون راهنمای خرید پیانو دست دوم در خدمت شما هستیم. من در چهل سالی که به خرید، فروش و اجاره پیانو مشغول بودم، دیده‌ام که مردم هنگام خرید سازهای موردنظر خود اشتباهات زیادی را انجام می دهند. خرید پیانو درست مثل خرید یک خانه است: باید بدانید که دقیقا زیر سقف چیست! یعنی فقط به ظاهر قضیه نگاه نکنید. در این مقاله پنج نکته وجود دارد که باید هنگام خرید یک پیانو دست دوم به یاد داشته باشید.

 

از یک متخصص ماهر کمک بگیرید

مهم نیست که چقدر پول برای یک پیانو خرج می کنید یا قیمت پیانو چقدر است! همیشه بهتر است از یک تنظیم کننده پیانو معتبر و ماهر کمک بگیرید تا مطمئن شوید تنظیمات این ساز روی A440 pitch قرار گرفته است. اگر تیونینگ پین ها لق بوده یا ترک خورده‌اند، احتمالاً تنظیم موردنظرتان روی پیانو اعمال نمی شود. اگر هنوز هم مایل به خرید پیانو هستید، یک متخصص ماهر می تواند به شما بگوید چه هزینه ای را برای چه نوع پیانویی خرج کنید. البته پیانوهای زیادی هم برای فروش وجود دارد که نیازی به تعمیرات اساسی ندارند. برای مثال در کشور ایران پیانو های دست دوم زیادی بخصوص پیانو یاماها و دیگر برندها همچون رولند و کاسیو و دکسیبل در انواع دیجیتال و اکوستیک وجود دارد.
که شما میتوانید هرمدل پیانویی که مد نظر دارید از پیانوپارس تنها نمایندگی پیانو یاماها ژاپن در ایران تهیه کنید.

 

Soundboard پیانو را چک کنید

به خاطر داشته باشید که Soundboard یک پیانو به همان اندازه pinblock آن مهم است. اگر Soundboard پیانو ترک هایی در زیر bass یا پل های سه گانه (treble bridges) داشته باشد، باعث نا منظم شدن ریتم و در مواردی ایجاد صدای وزوز می شود.

تعمیر Soundboard بسیار پر هزینه است، بنابراین اگر یک سازی خریداری کنید که نیاز به این تعمیرات داشته تا یک پیانو خوب و مناسب شود، پرداخت هزینه برای آن پیانو اصلا کار خوبی نیست. چرا که شما باید علاوه بر هزینه خرید پیانو، یک هزینه جداگانه برای تعمیر آن هم بپردازید.

 

اکشن ها

"اکشن" یک پیانو به قسمت های متحرک داخل پیانو می گویند. این قسمت چکش ها را به حرکت در می آورد، بنابراین با ضربه زدن به رشته های گیتار آن را به صدا در می آورند. چکش های پیانو از جنس نمد ساخته شده و پس از چند ساعت استفاده، ساییده می شوند. البته می توان آن ها را تا حدودی تراشید و تغییر شکل داد. همچنین تعداد زیادی چوب و اکشن های دیگر وجود دارد که این ها هم به مرور زمان فرسوده شده و نیاز به نوسازی خواهند داشت.

اگر در پیانو دیدید که چکش ها دارای شیارهای عمیق هستند یا هنگام کار سر و صدایی ایجاد می کنند، به احتمال زیاد اکشن ها به بازسازی یا تعویض نیاز دارند. انجام این بازسازی و تعمیرات هم هزینه زیادی به دنبال دارد.

 

توجه به پوشش پیانو

سطح بیرونی پیانو باید تمیز و عاری از هر نوع نقصی باشد. اگر ظاهر آن خوب و تمیز به نظر برسد، به این معنی است که از نور خورشید، حیوانات خانگی، کودکان و سایر عوامل محیطی محافظت شده است. پیانویی که سطح خارجی و پوشش آن به تعمیرات احتیاج دارد، نشان می دهد که ممکن است به اجزای داخلی آن هم آسیب رسیده باشد.

 

اجازه یا خرید یک انتقال دهنده پیانو

اگر بعد از مشورت با یک متخصص پیانو تصمیم به خرید یک پیانو دست دوم گرفتید، یک انتقال دهنده پیانو تهیه کنید تا آن را از خانه قدیمی به داخل خود منتقل کنید. این مرحله یکی از مهمترین تصمیماتی است که باید انجام دهید، چرا که حوادث همیشه ممکن است رخ دهند. به همین دلیل است که منتقل کنندگان معتبر بیمه می کنند.[ جمعه 6 بهمن 1396 ] [ 11:57 ب.ظ ] [ مدیر ]
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات