هنر جذب مشتری

474bnm77s5uh5h4g1a.jpg


ممکن است شما هم تجربه این را داشته اید که بعد از گذشتن چند هفته نتوانستید مشتری برای پروژه های خودتان پیدا کنید در این مطلب قصد داریم که راه های جذب کردن مشتری را برای شما توضیح دهیم.

ممکن است شما با اینکه مهارت در زمینه شغلی خودتان (طراحی لوگو آزاد) داشته اید ولی نتوانستید  در جذب کردن مشتری خوب عمل کنید و سبب شده که پروژه ای نداشته باشید به ویژه اگر شما فریلنسر باشید خیلی مهم است که تکنیک هایی که برای جذب کردن مشتری لازم است را بدانید تا بتوانید یک درآمد خوبی را داشته باشید.

برای زیاد شدن مشتری های شما باید بدانید که چطور می شود که خیلی ساده به چشم مردم بیابید تا مشتریان شما بتوانند ناخودآگاه شما را جذب کنند.

-حضور در همه جا

این یک نکته ساده ای است ولی اگر می خواهید مشتری های شما زیاد شود باید اسم شما و رزومه کاری شما در همه جا باشد مثلا اگر به عنوان یک مترجم کار می کنید مطالبی که به اسم شما در سایت های دیگر هستند سبب می شود که شانس شما برای جذب کردن مشتری زیاد شود چون زمانی که نام شما را در گوگل جستجو می کنند سایت هایی که اسم شما در آن باشد بالا می آیند و سبب می شود که به چشم بیایید.

نوشتن وبلاگ

نوشتن وبلاگ یک راه خوبی برای تولید کردن ترافیک می باشد.می توانید یک وبلاگ  (طراح وب مستقل)بسازید و روزانه مطالبی را در وبلاگ خودتان منتشر کنید و کسانی را که دوست دارید جذب کنید را هدف مطالب خودتان قرار بدهید.اگر بتوانید بازاریابی محتوا هم انجام دهید که بهتر است و با این مورد هم آشنایی داشته باشید چون جذب کردن مشتری در میان متنی که شما در وب خودتان منتشر می کنید سبب می شود ک کاربران سایت شما به حرفه شما جذب شوند.

رسانه های اجتماعی:

قدرت رسانه هایی را مثل توییتر ، اینستاگرام ، فیس بوک و .... را دست کم نگیرید.کمی اطلاعات بدست بیاورید متوجه خواهید شد که این رسانه ها خیلی می توانند برای جذب کردن مشتری شما موثر باشند.با به اشتراک گذاشتن لینک مطالبی که می نویسید ، لوگو کارهای شما در اینستاگرام و بقیه شبکه های اجتماعی می توانید شانس خود را برای جذب کردن مشتری افزایش دهید.پس اگر یک پروژه خوبی را تا حالا انجام داده اید می توانید که آن را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

حضور داشتن در بازارهای دیگر                                    

یکی از راه های جذب کردن مشتری این است که در بازارهای خارج از کشور هم حضور فعالی را داشته باشید.سعی کنید که کسب و کار خودتان مخصوصا اگر فریلنسر هستید به بازار داخل محدود نکنید چون شما می توانید خیلی راحت مشتریانی را از بیرون از کشور هم داشته باشید.نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که رزومه قوی و خلاقیت حتما داشته باشید که کارفرمای شما قانع شود که بتواند پروژه خود را به شما بسپارد.

دوست داشتن مشتری های خود

به این نکته توجه کنید که شما برای اینکه درآمد داشته باشید به مشتریان خودتان احتیاج دارید.اگر مشتریان قبلی شما از کار شما رضایت داشته باشند می تواند در موفقیت و جذب کردن مشتری شما تاثیر زیادی داشته باشید.پس همیشه سعی کنید که مشتری های خود را راضی نگه دارید و در زمان مناسب و با رعایت کردن احترام کار خودتان را تحویل بدهید.مشتری های شما مثل طلا هستند بنابراین باید از آن ها مراقبت کنید.اگر کار خودتان را سریع و دقیق انجام بدهید کارفرمایان از شما راضی خواهند بود.می توانید در وب سایت خودتان قسمتی را برای نظرات مشتریان خود اختصاص دهید این قسمت می تواند به شما کمک زیادی بکند.چون با ثبت شدن نظر مثبت دیگران دوست دارند پروژه های خود را به شما بسپارند.منبع: https://blog.shopinhome.com


https://www.facebook.com/shopinhomeco

https://twitter.com/shopinhomecom

https://plus.google.com/+Shopinhome

https://www.linkedin.com/company/shopinhome

https://www.pinterest.com/shopinhomecom

https://www.instagram.com/shopinhomeco
[ جمعه 17 اسفند 1397 ] [ 11:29 ب.ظ ] [ مدیر ]
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic